Blog

  • 31.12.2010 Ostatni dzień roku

    Nadszedł ostatni dzień tego roku - wspomnienie Św. Sylwestra I - papieża. Czas przemyśleń, podsumowań i noworocznych zobowiązań. Oby Nowy Rok był lepszy i radośniejszy, czego wszystkim życzę. Nie udało się nadrobić wszystkich zaległości, ale przynajmniej bieżące sprawy toczą się zgodnie z planem.

  • 24.12.2010 Wigilia w Karniszynie

    Pierwszy raz od dłuższego czasu spędziliśmy Wigilię w gronie rodziny mojej mmusi na Mazowszu. Było wspaniale i rodzinnie. Jest to czas kiedy swoje imieniny i urodziny obchodzi również ciocia i kuzyn z Karniszyna.Na stole wigilijnym połączyliśmy dwie tradycje kulinarne - lokalną mazowiecką i naszą podlaską. Od kiedy pamiętam nasza domowa wrocławska Wigilia jest właśnie takim połączeniem tradycji mazowieckich mojej mamusi i tradycji podlaskich mojego papy. Zawsze mamy dwa barszcze wigilijne - borowikowy na soku z kapusty kwaszonej i czerwony czysty na grzybku i śliwce z uszkami. Pod wieloma względami tradycje mazowieckie i podlaskie są podobne. 

  • 22.12.2010 Zadania przed końcem roku

    Jak to zwykle bywa przed świętami zostaje wiele spraw do dokończenia. Oby ten świąteczny czas sprzyjał przemyśleniom. Mam nadzieję, że przynajmniej pchnę do przodu artykuły, które piszę od kilku miesięcy.